Kocaeli Hafriyat

Kocaeli Hafriyat

Kocaeli Hafriyat

KOCAELİ HAFRİYAT

Kocaeli Hafriyat, sözlük anlamı olarak ‘’ Toprak kazma, kazı’’ anlamına gelmektedir. Kocaeli Hafriyat denince inşaat kazısından çıkan taş, toprak, demir vs atıklar akla gelir. Kocaeli Hafriyat, inşaat sektöründe yeni iş kolu haline gelmiştir.

Kocaeli Hafriyat çalışması da toprak, taş veya kayalık zeminleri; kazma, taşıma, yumuşatma gibi işlemlerle şekillendirme işine Kocaeli Hafriyat adı verilir. Kara yolu, baraj, demir yolu, madencilik ve bina inşaatı gibi projelerin önemli bir kısmı Kocaeli Hafriyattır. Zamanımızda büyük Kocaeli Hafriyatlar genellikle modern makine ve taşıtlarla yapılmaktadır.

Kocaeli Hafriyat işlerinde kullanılan bazı iş makineleri vardır.

Yükleyiciler: Önlerinde geniş bir kova bulunan paletli yahut lastik tekerlekli Kocaeli Hafriyat makineleridir. Hidrolik kumandalı ön kovaları aşağı yukarı eğilip kalkabilir. Yükleyicinin öne hareketi ile toprak, moloz vs. dolan kova kaldırılıp kamyon veya uygun yer üzerine aşağı eğilerek boşaltılır. Umumiyetle kayalık, beton, moloz gibi engebeli arazilerde paletli yükleyiciler, düzgün zeminlerde ise tekerlekli yükleyiciler kullanılır. Lastik tekerlekli yükleyicilerin arkasına bazan bir hidrolik kepçe takılır.

Buldozer: Önüne itici, kazıcı bir bıçak monte edilmiş, umumiyetle paletli olan bir Kocaeli Hafriyat makinesidir. Bıçağın hareketi hidrolik mekanizma ile sağlanır. Zemin seviyesinin altında tutulan bıçak, buldozer ilerlerken kazar, zemin seviyesindeyken toprağı iterek taşır, daha yukarıda tutulan bıçak ise toprağı dağıtır. Çeşitli Kocaeli Hafriyat işlerinde kullanılan bir iş makinesidir.. Sığ kazı, yakın mesafe toprak taşıma, kamyonların döktüğü toprağı dağıtma, ağaç sökme, kaya çıkarma, araç kurtarma, zemin düzeltme gibi işlerde kullanılır.

Kocaeli Hafriyat işlerinde de belli başlı alanlar mevcuttur. Bunlar;
-Bina yıkımı
-Bina temel Kocaeli Hafriyatı
-Altyapı Çalışmaları (doğal gaz, içme suyu, kanalizasyon, dere ıslahı, drenaj kanalları regülatörler, sulama kanalları,vs)
-Kocaeli Hafriyat (yüzeysel kazı, istinat perdeleri, mini eskavatörle bina yıkımı, el ile bina yıkımı, toprak serme, sıkıştırma, bahçe düzenlemesi, peyzaj, fabrika temel kazısı, yol yapımı, u kanal, v kanal, pinomotik hat kanalları, dranaj, mıcır dolgusu)
-Enkaz işleri
-Moloz Atım ve Nakliye İşleri
-Çevre düzenlemesi

 

Jet Karot olarak Kocaeli Hafriyat işleri ile ilgili tüm sormak istedikleriniz ve fiyat bilgisi için şirketimiz iletişim numaralarından ve internet sitemizden 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

 

 12 Temmuz 2018, id:7926
telefonwhatsappmail