Kocaeli Karot Elmasları

Kocaeli Karot Elmasları

Kocaeli Karot Elmasları

KOCAELİ KAROT ELMASLARI

Gelişen teknoloji birçok alanda olduğu gibi inşaat sektöründe de yenilikler sağlamış bulunmaktadır iş güvenliğini artırırken bunun yanında daha hızlı daha ve verimli çalışmaya olanak sağlamıştır. Jet Karot teknolojiyi yakından takip eden ve yeni çıkan teknolojileri bünyesinde barındıran inşaat sektörünün öncü kuruluşlarındandır.

Karot Elmasları Kocaeli, Kocaeli Karot Elmasları. Kocaeli Karot Elmas Fiyatları.

  1. Elmasları, Elmas Tel ile Beton Kesme olarakta bilinmektedir. Bu teknoloji ülkemizde yeni olmakla beraber çok hızlı bir şekilde yayılan ve kullanılmakta bir yöntemdir.

Tel ile beton kesme makinaları genel olarak üç kısımdan meydana gelmektedir.

Karot Elmas tel ile beton kesme makinalarında birinci kısımda, makinenin çalışması için hareket motoru, elektrik güç aktarma organları ve bu organları taşıyan şasi,

İkinci kısımda tipine makine göre 18-55kW gücünde hidrolik veya mekanik olarak elmas tel ile beton kesme işini sağlayan volana (çapı :800 mm.) güç aktaran merkez,

Üçüncü kısımda ise tüm bu sistemi çalışma esnasında taşıyan raylar ve kumanda panosu bulunmaktadır.

Daha önceleri üretimi ülkemizde gerçekleşmeyen Karot Elmaslarının üretiminin başlamasıyla sektörde çok önemli ilerlemeler sağlanmıştır. Daha önce büyük beton kütlelerini kesmek çok sıkıntılı bir iş iken Karot Elmasları sayesinde bu sorun ortadan kalkmıştır. Ayrıca Karot Elmasları sayesinde büyük beton kütlelerinin kesimi düz ve bloklu halde kesim imkanı sağlanmıştır.

Tel ve Elmas Boncuklar

Kesim işi Betonarme yapılarda, kesimi sağlayan asıl eleman Karot Elmas teldir. Karot Elmas çelik halatın üzerine özel olarak imal edilmiş elmas boncuklar, yaylar, sıkmacıklar ve pulların dizilmesi ile elde edilir. Elmas teller genellikle 5 – 10 – 15 metre uzunluklarda olmaktadır.

Elmas Boncuklar

Karot Elmas tel ile beton kesim işleminde, betonu ana yapıdan koparan ünite, tel halat üzerindeki elmas boncuklardır. Bu boncuklar üretim şekline göre;

Sinterize

Elektrolitik kökenli olmak üzere iki gruba ayrılmaktadır.

Her birinin kullanım özellikleri birbirinden farklıdır. Beton kesim işlemi sürecinde, betonun tekno-mekanik özelliğine göre her bir Karot Elmasının boncuğun bir kullanım ömrü vardır. Bu kullanım ömrü, beton kesimi kayacın fiziksel ve mekanik özellikleri ile doğrudan ilişkilidir. Karot Elmas boncuk çapları, kullanım amaçlarına ve üretim teknolojisine göre farklı çaplarda olabilmektedir.Karot Elmas tel ile beton kesme işleminde kullanılan boncuk çapları, süs işçiliğinde kullanılan boncuk çaplarından daha büyük boyutlardadır.

Tel Bağlantı Elemanları

Karot Elmas tellerin sonsuz uzunluğunu sağlamak için bir takım tel bağlantı elemanları kullanılmaktadır. Bunlar vida-somun tipi, ters vida-somun tipi ve bakır tüpü tipi olmak üzere üçe ayrılırlar. Vida-somun tipi bağlantı elemanları diğerlerine nazaran kesim sırasında daha kolay boşaldığından dezavantajlıdır. Bu dezavantajından dolayı diğer iki tip bağlantı elemanlarının daha çok kullanılmasına neden olmuştur.

Ayrıca meydana gelen boşalmalardan doğacak zaman kayıpları da asgariye indirilmiştir.

Firmamız Jet Karot sürekli iletişim hattından ve internet sitemizden Kocaeli Karot Elmasları Hakkında istediğiniz her bilgiyi 7/24 bizlere ulaşarak öğrenebilirsiniz.

 12 Temmuz 2018, id:7939
telefonwhatsappmail